Nuo šių metų gegužės mėn. prie Vaistų gamintojų asociacijos prisijungė UAB USP Baltics. Tai dvidešimtoji asociacijos narė, kurios buvimas asociacijoje, tikimasi, sustiprins asociacijos svorį bendradarbiaujant su valstybės institucijomis dėl vaistų politikos.
,,USP Baltics prisijungimas leis tobulėti atstovaujant narių interesus nereceptinių vaistų rinkoje. Tikimasi, kad didėjantis naujų narių skaičius teigiamai paveiks bendradarbiavimą su valstybės institucijomis vaistų politikos srityje, geriau atspindės ne tik gamintojų, bet pacientų lūkesčius“,- teigia Vaistų gamintojų asociacijos Valdybos pirmininkas Darius Sinkevičius.
,,Esame viena iš didžiausių nereceptinių vaistų kompanijų Lietuvoje. Nuo 2016 m. vykdome visuomenės palankiai įvertintą ir didelio atgarsio sulaukusią socialinę iniciatyvą „Sergu atsakingai“, kuria siekame didinti žmonių sąmoningumą rūpinantis savo ir aplinkinių sveikata. Šia iniciatyva skatiname atsakingą ir racionalų vaistų vartojimą“, – privalumus vardija UAB USP Baltics generalinė direktorė Jurgita Unčiurytė-Bakšienė. JAV įsteigta, Lenkijos nereceptinių vaistų ir maisto papildų gamintojos USP Zdrowie Sp.zo.o. dukterinė kompanija, Lietuvos rinkoje veikia beveik 25 m., turi gamyklą Wroclave (Lenkija) bei atstovybes JAV ir kitose Europos šalyse.
Šių metų pradžioje į asociaciją įstojo ir advokatų kontora GLIMSTEDT, plečianti savo kompetenciją farmacijos sektoriaus teisinio reglamentavimo srityje.
Savo gretose vienydama įvairesnio profilio kompanijas, Vaistų gamintojų asociacija siekia kelių tikslų: didesnio vaistų prieinamumo platesniam pacientų ratui ir kompensuojamųjų vaistų sistemos decentralizavimo, panaikinant apribojimus gydytojui skirti, o pacientui teisę rinktis vaistą. Asociacija pasisako, kad gydytojo paskirti vaistai būtų suvartoti, taip išgydant bei kontroliuojant ligas ir mažinant išvengiamų hospitalizacijų skaičių.
2017 m. Vaistų gamintojų asociacijos narių pagamintų kompensuojamųjų vaistinių preparatų, skirtų širdies ir kraujagyslių, skausmo, onkologinių, infekcinių, astmos ir kitų ligų gydymui vartojo apie 40 % pacientų, naudojančių kompensuojamuosius vaistus. Kompanijos taip pat investuoja į naujų, saugių, patentuotų vaistų tyrimus ir plėtrą, kuria sudėtinius vaistinius preparatus, skirtus kelių ligų simptomų gydymui vienu metu. Europoje beveik 65 proc. išrašytų receptų tenka generiniams preparatams, o jiems valstybė išleidžia vos 29 proc. visų išlaidų vaistams. Lietuvoje generinių vaistų suvartojimas mažesnis ir svyruoja apie 50 proc.