Greitai paaiškės, ar III ketv. kompensuojamųjų vaistų kainyne išliko ir pacientams bus kompensuojami sudėtiniai vaistai, kurių patekimą į kainyną apsunkina nauja kompensuojamųjų vaistų tvarka.
Sudėtiniai vaistai yra reikalingi pacientams, sergantiems keliomis lėtinėmis ligomis: diabetu, išemine širdies liga, širdies nepakankamumu, taip pat persirgusiems miokardo infarktu. Tai dauguma vyresnio amžiaus žmonių, kuriems tenka vartoti šešias ir daugiau tablečių per dieną.
„Sudėtinių vaistų gamybos procesas yra sudėtingesnis, nei įsivaizduojama. Generinių vaistų gamintojai rinkai siūlo kelias skirtingas veikliąsias medžiagas vienoje tabletėje. Tyrimai rodo, kad toks vaistas sukuria pridėtinę vertę pacientui, nes sudėtinį vaistą patogiau vartoti ir taip kontroliuoti ligą, išvengiant sudėtingų komplikacijų ir brangiai kainuojančių hospitalizacijų.“ – ne kartą yra pabrėžęs Vaistų gamintojų asociacijos valdybos pirmininkas Darius Sinkevičius.
„Esame labai susirūpinę, kad patvirtinus naująjį kompensuojamųjų vaistų kainyną, pacientai neteks galimybės gydytis sudėtiniais vaistais. Tai ypač aktualu kardiologiniams ir gretutinėmis ligomis sergantiems vyresnio amžiaus pacientams, kurie vienu metu turės vietoj vienos tabletės gerti kelias tabletes. Naujajame kainyne labai sumažės ir vaistų pasirinkimas, o tai neigiamai atsilieps pacientui parenkant vaistus individualiam efektyviam gydymui. Prisitaikyti vaistą pacientui užtrunka apytiksliai kelis mėnesius ar pusę metų, o kitiems – net iki metų. Tai neabejotinai paveiks ne tik paciento įpročius, bet ir sveikatą, nes reikės dažnai keisti ir derinti vaistus tarpusavyje.“ – tos pačios nuomonės išlieka ir Vida Augustinienė, Lietuvos pacientų organizacijų atstovų tarybos pirmininkė.